עשר חרבות

Ten of Swords

"זה נגמר, לטוב או לרע"
עשר חרבות

בפריסת כן או לא, התשובה היא לא

10

המספר הנומרולוגי מייצג השלמה סופית, יעד סופי, תוצאה של התמדה, הכרה, תרומה, הבנה, סיום.

מילות מפתח ישרותמילות מפתח הפוכות
הרס, כישלון, מרירות, קריסה, תשישות, מבוי סתום, קורבנות, בגידההישרדות, שיפור, ריפוי, הפקת לקחים, ייאוש, הישנות

 

תיאור קלף טארוט עשר חרבות

עוד אחד מהקלפים הבולטים ביותר בחפיסת הטארוט, עשרת החרבות מראה אדם שוכב על הקרקע כשפניו מופנים אל העפר. הוא מכוסה בבד אדום מהחזה ועד רגליו. עשר חרבות ארוכות ננעצות בגבו, אולי הוא לא ראה את הסוף הזה מגיע. יש שקט נורא באוויר: השמים מעליו שחורים ומעוננים מה שמצביע על הפחד והשליליות הקשורים למוות. המים שלפניו דוממים, ללא אדוות – מה שמוסיף לשקט המפחיד ולסופיות של הקלף הזה. במבט אל האופק, במזרח, השמש זורחת, ומזג האוויר נראה רגוע מאוד למרות החשיכה. נראה כי עשרת החרבות מצביעות על כך שזו הנקודה הנמוכה ביותר בחייו של אדם, והיא לא יכולה להיות גרועה מזה. לפחות, אפילו במצב זה, השמש זורחת.

משמעות טארוט עשר חרבות ישר

עשרת החרבות מצביעים על אסון גדול מסוג כלשהו. זה מראה שכוח מסוים בסדר גודל קיצוני בא לפגוע בכם בחייכם – כזה שאולי לא חזיתם מראש. יש תחושה של בגידה שמצוינת כאן, שכן הדמות נדקרה בגב. נראה שזו תזכורת שלמרות כמה שאנחנו מנסים, אנחנו לא יכולים לשלוט בהכל – יש דברים שהם מעבר ליכולתנו לשנות. כאן, המצב הזה הוא בלתי נמנע.

סיפור סדרת החרבות הוא מטפורה רבת עוצמה, כזו שמסתיימת בטרגדיה. החרבות הן סמל של האינטלקט, של האינטליגנציה וההיגיון, ובכל זאת אנו מוצאים את השיא הסופי של החליפה הזו תבוסה מוחלטת של הרוח. עלינו להבין שהחרבות הן נשק שיכול להיות בעל פוטנציאל עצום להרס או לטובה. הסיפור כפי שהוא מתפתח מהאס עד העשר הוא כזה שבו אדם לא מאומן משתמש בנשק הזה מסיבות שגויות – עושה טעויות רבות, ואז מבלה חיים שלמים בניסיון לברוח מהכוח שהוא השתמש בו לרעה.

אדם זה מאמין שהחרבות הן חיצוניות לו, כשהן חלק ממנו, וכשהן חוזרות – הוא שוב סובל. הכאב שלו הוא לא הכאב של נסיבותיו בדרך כלל, אלא הכאב של הפחד, של החרדה, של אי היכולת להיות אדון בסביבתו. אחרי חוסר התקווה של תשע החרבות, מה יכול היה לקרות? הייתם בשוק מהלחץ? או שלקחתם על עצמכם את החרב האחרונה והודיתם בתבוסה?

עשרת החרבות מתארת את המצב שבו המנטליות שלכם היא 'אני מסכן', אתם מרגישים שאין מה לעשות. עצרו וזכרו שכמו בקלף לידה מחדש (המוות), סופו של משהו פירושו התחלה חדשה. עזבו את מה שאיבדתם, והתמקדו בדרך החדשה קדימה, כי לשם נועדו חייכם ללכת. דוגמה טובה היא פרידה מבן\בת הזוג שלכם – למרות שפרידה יכולה להיות כואבת מאוד, היא גם יכולה להיות גם התחלה של תחושת עצמאות חדשה.

משמעות באהבהמשמעות בקריירהמשמעות פיננסית
פרידה, עצב, אבל, כאב, בגידהאובדן עבודה, פוליטיקה משרדית, התמוטטות מלחץ, שחיקההפסד כספי, השקעה כושלת

 

עשר חרבות ישר: אהבה

למרבה הצער, משמעות עשר חרבות יכולה להצביע על מערכת יחסים שמתקרבת לסיומה, או על פרק זמן מלא בסבל, מרירות, אבל וכאב. ככל הנראה, מערכת היחסים הייתה לקראת כישלון כלשהו, ואולי כבר ראיתם את זה מגיע. לפעמים, קלף זה יכול גם להצביע על בגידה. אמנם פרק הזמן הזה עשוי להיות קשה להפליא, אבל תצטרכו להשלים עם זה ולקבל את הסוף הבלתי נמנע. רווקים עשויים להתמודד עם רגשות דומים שנמשכו לאחר מערכת יחסים קודמת. רק עם קבלה, אתם באמת יכולים לרפא ולהתקדם. הגרוע מכל קרה, ולמרות איך שזה נראה, זה רק יכול להשתפר מכאן.

עשר חרבות ישר: קריירה

במקרה הגרוע ביותר, ייתכן שאתם מגיעים לסוף עבודתכם הנוכחית ברגע זה, שכן עשר החרבות מסמלות סיום, ומנתקות את הקשרים של האדם. לפעמים, קלף זה יכול גם להצביע על כך שאתם עשויים להתמודד עם פוליטיקה משרדית שהותירה אותכם מובסים; אולי עמיתים הפיצו רכילות. לחלופין, ייתכן שבמקום זאת עבדתם קשה מאוד, דחפתם את עצמכם עד להתמוטטות ונאלצתם לנוח. כל זה אולי היה הכרחי בשבילכם כדי לצמוח; כאשר אתם הולכים קדימה ונרפאים מהניסיון הזה, תחשבו על מה שלמדתם, ודעו שאתם תשרדו.

עשר חרבות ישר: פיננסים

מצבכם הכלכלי עשוי להיות עגום. ייתכן שהשקעתם את כספכם במשהו שלא הניב פרי, וייתכן שאתם מתמודדים עם הפסדים כרגע. ודאו שאתם מצמצמים את כל ההוצאות הקשורות למאמץ הכושל הזה, ובמקום זאת היו זהירים לגבי המשאבים שלכם. הימנעות מסיכון יכולה להיות מועילה עבורכם כעת.

משמעות טארוט עשר חרבות הפוך

כאשר אנו רואים גרסה כלשהי של עשרת החרבות, הרגשות חזקים. בין אם הפוך או ישר, הקלף מסמן את סופיות התבוסה. אין דרך להימנע מהטרגדיה הזו – היא התרחשה לאורך מהלך ארוך של אירועים שחלפו בפרק זמן רב.

עם ההיפוך, מגיעים גם להכרה שהגעתם לתחתית, לא נשאר לכם יותר לתת. עם זה מגיע גם השחרור שדברים יכולים רק להשתפר ולקום מהעפר, והמחזור יכול להתחיל מחדש. אבל כמו עם שמונה ותשע של חרבות, השחרור הזה חייב להיות ביוזמתכם. יש כאן הזדמנות לתקן את מה שפגע בכם, אבל אתם חייבים להתאמץ כדי לטפס החוצה בעצמכם. מה שקרה היה נורא, אבל לכולם יש חלק באחריות.

משמעות באהבה – הפוךמשמעות בקריירה – הפוךמשמעות פיננסית – הפוך
ריפוי מהעבר, החזרת מערכת יחסיםהחלפת עבודה, מציאת עבודה פחות מלחיצההמנעות מהרס פיננסי או פשיטת רגל

עשר חרבות הפוך: אהבה

אולי יש לכם הרבה צלקות מפצעים רומנטיים מהעבר, אבל עשר חרבות הפוכות יכולות לרמוז שאולי אתם בדרך לריפוי. אם אתם במערכת יחסים, הקשרים בינכם לבין בן\בת הזוג שלכם שנראו בלתי ניתנים לגישור לפני כן עשויים להחלים. במקרים אחרים יכול להיות שהקשר כבר קרס, אבל הצלחתם להתמודד. אולי עדיין יהיו תחושות של כעס וייאוש, אבל גם הכרה בשיעורים ששברון הלב הזה לימד אותכם. סביר להניח שתצליחו להתאושש מהמצב הזה עם יותר כוח מתמיד.

עשר חרבות הפוך: קריירה

הדרך שלכם לריפוי מלחצי העבר מתחילה. ייתכן שהחלפתם עבודה לאחרונה, או שעזבתם עבודה שיצרה עבורכם הרבה תסכול, כעס וטינה. לא משנה מה קרה, הגרוע מכל זה נגמר עכשיו. אפשר לנשום לרווחה שמה שלפנינו יהיה קל יותר להתמודד איתו. עם זאת, הקלף הזה יכול במקום זאת לרמוז שהתקופה המלחיצה הזו הולכת ומחמירה, ושאם לא תעשו משהו כדי להרחיק את עצמכם ממנה, אתם על סף קריסה. תצטרכו לשקול אם הבריאות הנפשית שלכם שווה את כמות הסבל שאתם עוברים.

עשר חרבות הפוך: פיננסים

אולי הייתם על סף כישלון כלכלי, אבל הצלחתם לצאת מהמצב בשן ובעין. אתם יכולים גם להתאושש מאובדן משאבים, כמו פשיטת רגל או גירושין, וייתכן שסוף סוף תגיעו שוב לבסיסים יציבים.

רוצים לפתוח טארוט אונליין? פריסות כן לא, פריסות עבר הווה עתיד, פריסות s.o.s ועוד עכשיו באתר שלנו. מוזמנים לקריאת טארוט ממוחשבת באתרנו עוד היום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עשר חרבות

תוכן עניינים

בקרוב... קלפי טארוט בעברית!

אחרי עבודה רבה… אנחנו שמחים לשתף שבקרוב נשיק קלפי טארוט בעברית, בעיצוב יחודי ומקורי שלא נראה בארץ קודם. יש לנו עוד קצת עבודה לפני, אבל נוכל לעדכן אתכם ברגע שהקלפים יושקו! (הרשמו בטופס)

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
האם חשוב לך חוברת הדרכה?
אנחנו רוצים להעריך האם יש צורך בהדפסת חוברת הדרכה עם הסט קלפים. נודה לשיתוף פעולה על השאלה!