טארוט ונומרולוגיה – מה הקשר בינהם ואיך עושים אותו?

כשהתחלתם ללמוד לראשונה משמעויות של קלפי טארוט, בטח שאלתo את עצמכם, "איך לעזאזל אני אזכור 78 משמעויות של קלפי טארוט?!?" ובכן, עשיתי זאת, ולא רק פעם אחת. אבל יש מילת קסם שעזרה לי מאוד כשהתחלתי בטארוט: נומרולוגיה! אם אתם יכולים ללמוד את היסודות של נומרולוגיה, זה יקל על תרגול הטארוט שלכם. נומרולוגיה היא חקר המשמעות הרוחנית והסמליות של מספרים. מדריך זה ייתן לכם דרך קלה ובסיסית למזג טארוט ונומרולוגיה ולשפר את כישורי קריאת הטארוט שלכם (או לשפר את כישורי הנומרולוגיה שלכם, תלוי איפה אתם חזקים יותר…). שמירה על פשטות היא הדרך הטובה ביותר ללמוד את תאימות הטארוט והנומרולוגיה. נתחיל בספרות. אם עבר הרבה זמן מאז שיעור המתמטיקה האחרון שלכם או אם מתמטיקה מעולם לא היה המקצוע האהוב עליכם, זכרו שספרות הן הגרסה היחידה של מספרים. מאז ימי קדם, הם היו המספרים שניתן לספור על אצבעות. יש הרואים אותם 1 עד 10 אבל למטרותינו כאן אני אקטין את ה-10 לספרות שלו, 1 ו-0. אז 0 עד 9 הן הספרות שאנו עוסקים בהן קודם. במקום לשנן שבעים ושמונה צירופים מספריים, אנו יכולים מיד לראות שקל יותר להתמודד עם המשמעויות של המספרים 0 עד 9. 0 – התחלות, טוהר, תמימות 1 – הבעה, יצירתיות ומשיכה 2 – איזון, אחדות, קוטביות 3 – שפע, פוריות, התרחבות 4 – מבנה, יציבות, חוסן 5 – גל הלם, אתגר, קונפליקט 6 – תקשורת, הרמוניה, עזרה הדדית 7 – סטגנציה, התבוננות פנימית, השתקפות 8 – יציבות, הגנה, חוסן 9 – התרחבות, צמיחה כדי להפוך את זה לפשוט ולהגדיר את המספרים, תיארתי את משמעותם כסיפורים באמצעות קלפי הארקנה הגדולה 0 עד 9.

אפס – השוטה – היעדר ופתיחות

בואו נתחיל מאפס. ברוב הגרסאות של הטארוט, הארקנה הגדולה מתחילה באפס, השוטה. אם אתם מבינים את האבטיפוס של השוטה, אז אתם מבינים את כוחו של אפס. אבל אם לא זה גם בסדר. בואו ננסה לעבד את הפרשנות הזו. אפס הוא עגול, הוא יוצר מעגל ובכך מייצג את השלם ואת המחזור. אבל הוא גם ריק ומייצג ריקנות, פתיחות וכלום. אפס הוא ההתחלה. זה טוהר ותמימות. הוא מוגדר על ידי היעדרות. אתם יכולים בקלות ללכת לאיבוד תוך מדיטציה על מושג האפס וזו יכולה להיות דרך מהנה לתוך עולם הנומרולוגיה. אתם יכולים אפילו לדמיין את עצמכם כהטיפש כשאתם עושים מדיטציה על הריק הפתוח של המסע שהוא אפס.

אחד – הקוסם – משיכה וגילוי

אחד הוא הפרט. אם אתם מכירים את זה בתור הקוסם, אז אתם יודעים שזהו הכוח של המוח, היצירתיות והמשיכה. היכן מתחיל הביטוי? זה מתחיל באחד. להיות בעל דעה אחת על נושא ולא להתחלק. פוקוס בודד. זהו מעשה אינדיבידואלי. האחד הוא נקודת ההתחלה, המספר הראשון שיש להגדיר. זו ההגדרה וההוויה שניתנים לראש הפתוח (אפס).

שתיים – הכוהנת הגדולה – כוח הקוטביות

אחד בסופו של דבר מושך אחר ולכן יש לנו שניים. שניים זה איזון. הוא מסומל גם על ידי מספר שתיים של הארקנה הגדולות, הכוהנת הגדולה. הוא מאזן בין הניגודים: האינטואיטיבי והרציונלי, הפנימי והחיצוני, והנסתר והנגלה. שניים זה גם אחדות. זו קוטביות, שניים מנסים להבין אחד את השני, כמו שני אנשים שמנסים להבין אחד את השני. משניים, באה ההרחבה. אנחנו מאחדים את הראש ומפתחים רעיונות או משיקים עסק. זוג מתכנס ויוצר תינוק. מתח הקוטביות מגיע גם משתיים. קוטביות זו נשברת כאשר גורם שלישי מוצג. זה כמו משולש שיוצר יציבות בגלל הנקודה השלישית. אז יש לנו שלושה.

שלוש – הקיסרית – שפע והתרחבות

שלוש הוא שפע, פוריות והתרחבות. שלוש היא הקיסרית, מראה את פירות עמלם של שניים. עם כל המשאבים והשפע, המשפחה וההיכרות שיצרת, כעת אתם זקוקים לגבולות ולהגדרה. שלוש הוא כמו העושר שהרווחתם משיתוף העבודה שלכם על ידי מיזוג אחד ושתיים. יש לנצל היטב את העושר. מי מחליט מה לעשות עם העושר והשפע? דרושים גבולות, מבנה והגנה.

ארבע – הקיסר – כוח והגנה

כאן נכנסים לתמונה ארבע. ארבע הוא הקיסר. האפוטרופוס והמפקח המאציל גבולות לשמירה על הסדר. ארבע היא עוד נקודת איזון. עכשיו, שניים שניים, ארבעה מסוגלים ליצור משהו יציב. ארבע הוא בית שבו שניים היו קרש עץ, מוגבה בשני קצותיו. ארבע זה שולחן. ארבע יציב. ארבע זה סיפוק. ארבע גם שאננים. כל העושר בבנק, הכל איתן ומוגן, החיים הופכים קצת שטוחים.

חמש – הכהן הגדול – אתגר וצמיחה

למרבה המזל, חמש מגיעים אחר כך. חמש מופיע במקום ומנער את השולחן שארבע נח עליו בעצלתיים. חמש הוא גל ההלם, האתגר, הקונפליקט. חמש הוא ההירופנט, או הכהן הגדול, המאתגר אותכם לעמוד באידיאלים הגבוהים ביותר שלכם ולא רק להסתפק בנוחות הבסיסית. חמש הוא גם המספר המשויך למטבעות שהם סדרה שלמה (עוד על זה עוד רגע). לפיכך המספר חמש מייצג את ארבעת היסודות הטבעיים, אוויר, אש, מים ואדמה וכן את אקשה, יסוד הנשמה. חמש מביאים צמיחה באמצעות שיבוש.

שש – איזון והרמוניה – האוהבים

כל השיבוש הזה הופך לכאוטי. שש הוא המספר של תקשורת והרמוניה. האוהבים, מביאים איזון לחייהם של זה, עוזרים ליישב את הבעיות באמצעות עזרה הדדית. שש נחשב גם למספר מיסטי. זהו השילוב בין הנקבה האלוהית לזכר האלוהי כפי שהוסבר בתיאוריות רבות ואף מוזכר בספרו של דן בראון "צופן דה וינצ'י". בספר זה, הכוכב בעל שש הקצוות, הידוע גם כמגן דוד, מוסבר כשילוב של עקרונות נשיים וגבריים. המשולשים הזקופים וההפוכים יחד היוצרים כוכב בעל שש קצוות מייצגים את האיזון הזה של זכר ונקבה.

שבע – המרכבה – רוחניות, ריפוי וצמיחה

לאחר ההרמוניה והאיזון של המספר שש, שבע מעורר בתוכנו תשוקה. הוא אומר לכם שיש עוד בחיים האלו ומפתה אותכם לרדוף אחרי מטרה. שבע בטארוט הוא גם מספר של סטגנציה והתבוננות פנימה. המרכבה שואלת "מה אני צריך לשנות לפני שאוכל להתקדם?". באיזו דרך הוא צריך ללכת? לכן, לפני שאתם רודפים אחרי החלומות שלכם, ראשית, קחו זמן להיכנס עמוק אל תת המודע שלכם ולנסות להתחבר לאני הגבוה שלכם. שבע ידוע גם כמספר מזל ובדתות מסוימות קשור לחוויות מיסטיות חיוביות.

שמונה – כוח – אינסוף ואיזון

שמונה זה מספר של אינסוף בגלל צורתו. זה מספר שמזכיר לכם שהכל מסתובב במעגל. זה מתואר גם בקלף טארוט כוח על ידי סימן האינסוף. שמונה עוסקת בשפע והתרחבות, יציבות והבטחת הבסיס שלכם. אלו מספר מועדי קציר ולחלקם, הסתיו של השנה. בניתוח המספר הזה, יש לנו כוח של שניים שחוזרים על עצמם ארבע פעמים. אז כוח האחדות והקוטביות, פעמים ארבע, כוח היציבות, ההגנה והחוסן.

תשעה – הנזיר – מיסטיקה, קידום והתרחבות

לתשע יש הרבה משמעות. עם תשעה דברים כמעט מושלמים, כמעט שלמים. תשע הם שלוש שלישיות ולכן יש להם את הקסם והמשמעות של התרחבות וצמיחה משולשת. נזיר הוא מספר תשע. הנזיר מביא אותנו למסע עוצמתי לשינוי שממנו אנו זוכרים את כוחנו הפנימי ומתקדם מבחינה רוחנית ואידיאולוגית. הנזיר לא עוסק בבדידות, הוא עוסק בכוחו של הפרט לצעוד בדרך ייחודית קדימה.

עשר – גלגל המזל – השלמה והתחדשות

ואז אנחנו מגיעים לעשר. מה זה עשר? השילוב של אחד ואפס. השוטה והקוסם ביחד אבל גם גלגל המזל. תזכורת שהכל אפשרי.

טארוט ונומרולוגיה: הארקנה הגדולה

כפי שניתן לראות מהקווי מתאר הכלליים הללו, לכל ספרה בודדת יש לפחות קלף ארקנה גדולה אחד המשויך אליה. והנה החדשות הטובות: אתם יכולים ליישם את מה שאתם יודעים על הספרות החד-ספרתיות על כל קלפי הטארוט של הארקנה הגדולה. לכן, אין צורך ללמוד נומרולוגיה דו ספרתית. ישנן מספר דרכים לעשות זאת, אבל נשמור על זה פשוט. פשוט חברו את הספרות כדי לפרש את המספר הייחודי של הכרטיס ומשמעותו. לדוגמה, הקלף שמספרו שבע עשרה הוא הכוכב. אתם יכולים להוסיף את האחד ואת השבע כדי להפוך את המשמעות של שמונה (1+7=8). כאשר אתם יודעים את המספר הייחודי של הקלף, אתם יכולים גם לראות את הקשר בין הקלפים השונים בפריסה. למשל, קלף האוהבים מספר שש. הוא מציין אהבה אידיאלית בין שני אנשים וגם את החוכמה הגבוהה יותר שהם חולקים. זוהי חמלה ואיזון ומערכת יחסים בריאה דרך איזון ההפכים. עכשיו קחו את השטן, לדוגמה. באופן מסורתי, התמונות בכרטיס האוהבים והשטן מיושרים זה עם זה, אך השטן נחשב להיפך מהאוהבים. אני תוהה, מה המספר על קלף השטן? זהו המספר 15. החסירו את המספר הזה ויש לך 1+5=6. ולכן יש לכם קשר מספרי בין האוהבים לשטן. זה ממחיש שהאוהבים והשטן חולקים שיעור. כאשר האוהבים מאבדים את שיווי המשקל, הם הופכים לשטן. הם הופכים למכורים, אובססיביים, שולטים, קנאים ותלויים בשיתוף פעולה.

טארוט ונומרולוגיה: הארקנה הקטנה

עכשיו בואו נסתכל כיצד ניתן להשתמש בטארוט ובנומרולוגיה כדי לפרש את קלפי הארקנות הקטנות. פרט לקלפי החצר המלכותית (הנסיך למלך), קלפי הטארוט הללו עוקבים אחר הנתיב המספרי של הספרות 0 עד 10. מכיוון שהכוח חוזר על עצמו, נעבור שוב על משמעויות הטארוט והנומרולוגיה, אך כעת עם קלפי ארקנה קטנה. אסים – כוחו של אחד אסים הם מספר אחד בסדרות הארקנה הקטנה. עם זאת, הם יכולים גם להצביע על התחלה, מה שמקנה להם איכות דמוית אפס. אז אס נותן אנרגיה של ייצוג טהור של הסדרה (האלמנט שלה) וגם מציין התחלה, התחלה וביטוי (אחד). לפיכך אס הגביעים הוא כמו התחלה של התחלות חדשות באהבה או רומנטיקה או תוספת חדשה למשפחה. שתיים – כוח הקוטביות המספר שתיים מייצג בחירות ואיזון, איחוד ואחדות. רק תסתכלו על שתי דוגמאות: שני המטות מצביעים על בחירות מקוטבות או אמביוולנטיות. שתי הכוסות מציעות אחדות ואיזון במערכות יחסים. שלוש – כוחה של הרחבה שלוש מייצגים התרחבות והתקדמות. לפיכך קלף הטארוט שלושת המטבעות מראה התרחבות או התמחות בקריירה שלכם. שלושת הגביעים מבשרים על התרחבות בחיי האהבה או במשפחה שלכם, סיבה לשלב את השמחה שלכם עם השמחה של אחרים בחגיגה. ארבע – כוחה של יציבות ושאננות כפי שראינו קודם לכן במאמר זה, הארבע מייצג יציבות רגשית שיכולה להוביל גם לשאננות המיוצגת על ידי ארבעת הגביעים. ארבעת השרביטים מציגים אנרגיה מקורקעת ויציבות אפילו עבור האנרגיה המופעלת של שרביטים, שהם של יסוד האש. חמש – הכוח של אתגר חמש הוא מספר ההפרעות והכאוס שמובילים לצמיחה. חמשת המטבעות, למשל, מציגה אירועים המשבשים את מצבכם הבריאותי או הכלכלי או את שניהם, שעשויים אפילו להוביל לשינוי בעבודה שלכם. שש – כוח האיזון המספר שש בטארוט עוסק בהגעה להרמוניה בעזרת אחרים. לפיכך ששת החרבות מראה איזון והרמוניה שנוצרו על ידי תמיכה של אדם אחר. ששת הגביעים עוסקים באיזון והתחדשות בחיי האהבה או במשפחה. שבע – כוח מיסטי, רמה, מזל שבעת כוסות מציגה פנטזיות רבות שמפתות רגשית ועשויות להתגשם. גם משאלת לב. שמונה – נצח, סגירת מעגלים שמונה זה על שפע או צמיחה לקראת המטרות שלכם. לפיכך, קלף הטארוט שמונה המטבעות מראה שיפור והתקדמות אך היעדים שלכם עדיין לא הושגו במלואם. תשע – כוח הביטוי אם התשעה מופיעה זה בדרך כלל מעיד על ביטוי, כמעט שלמות או מטרה כמעט הושלמה. כך תשעת השרביטים מראה שכמעט סיימתם את המשימות שעל הפרק. תשעת השרביטים מראה לכם לבנות או להשיג משהו שהוא כמעט מושלם. עשר – כוחו של אחד ואפס הוא שוב בחזקת אחד ואפס. הבעה ויצירתיות בשילוב פתיחות והתחלות חדשות. עשרת החרבות, למרות שזה לא תמיד נראה נעים, מסמל מעבר ממשהו שלא עבד למקום ברור שבו עכשיו אפשר לנסות לגרום לדברים לעבוד טוב יותר ולעשות שיפורים. עשרת הגביעים מראה סיבה לחגוג והתחלות חדשות עם המשפחה והאהובים.

טארוט ונומרולוגיה: מספרי המאסטר

מי שלומד נומרולוגיה מדבר על "מספרי מאסטר". בעוד שמספרים דו ספרתיים אחרים מצטמצמים לחד ספרות, למשל, 23 מצטמצם ל-2+3=5 ולכן 23 מצטמצם ל-5. עם זאת, מספרי המאסטר אינם מצטמצמים. יש להם ייעוד מיוחד בגלל המשמעות והעוצמה הרוחנית הטמונים בהם. מספרי המאסטר הם אחת עשרה, עשרים ושתיים ושלושים ושלוש. הנה המשמעות של שלושת מספרי המאסטר בקצרה, כדי לתת לכם מושג קצר על איך הם עובדים ואיזה מסר הם נושאים. מאסטר 11 אחד עשר עוסק בהגברת הפוטנציאל האישי, הגברת האינטואיציה והיצירתיות, רגישות, מערכת עצבים מופעלת ורגשות עזים. זה גם נותן פוטנציאל למנהיגות חזקה. מאסטר 22 עשרים ושתיים הוא מספר הבנאי הראשי, יש כאן פוטנציאל גדול להצלחה. מספר המאסטר הזה עוסק בכוח ופוטנציאל גדולים, אבל גם מקורקע ותחום היטב (שוב מתאים בחזרה לקיסר). מאסטר 33 זהו המספר של המורה המאסטר.  הוא מראה פוטנציאל גדול לצמיחה רוחנית. זוהי האנרגיה של האוהבים ולכן מספר זה נותן לכם את היכולת לשים את האגו שלכם בצד ולהתמסר לשירותם של אחרים.

מספרי המאסטר בטארוט

המספרים הללו מראים מטען עז של אנרגיה. בטארוט הם נותנים כוח מיסטי מיוחד לקלפים הקשורים אליהם. מכיוון שאין קלפים שמספרם 22 ו-33, זה יהיה רק הקלף שמספרו 11 – הצדק. אחת עשרה הוא גם שתיים, זה גם כוחו של הפרט וביטוי עם הדגשה כפולה. וגם להתחבר כדי להפוך שני אינדיבדואלים למספר שתיים. הוא מדבר על קוטביות ועל איזון. אבל גם בתור המאסטר אחת עשרה, זה גם מספר האינטואיציה המוגברת, הרוחניות ואפילו החיבור העל-טבעי המופלא לרוח. אחת עשרה מציין לעתים קרובות מורה רב עוצמה שחייב קודם לעבור את שיעוריו הקשים.

מספרי נתיב חיים

למרות שיש רק מספר מאסטר אחד בטארוט, שימוש במספר נתיב החיים שלכם בקשר עם קריאות טארוט יכול להחזיר את החשיבות של מספר המאסטר לתמונה. אז איך זה עובד? כדי להבין את מספר נתיב החיים שלכם, הוסיפו את כל הספרות בתאריך הלידה שלכם. אז אם תאריך הלידה הוא 7 באוקטובר 1993, מוסיפים 1+0+7+1+9+9+3= 30. ואז 3+0=3. אז כשאתם משלבים טארוט ונומרולוגיה, מספר נתיב החיים שלכם הוא אותו מספר כמו הקיסרית. לקלף הזה תהיה משמעות מיוחדת עבורכם. אם מספר נתיב החיים שלכם הוא מספר מאסטר, עליכם לקחת זאת בחשבון. למרות שלא מחסירים מספרי מאסטר למטרות נומרולוגיה, עדיין תצטרכו להחסיר כדי למצוא את קלף הטארוט המתאים לכם. אז אם מספר נתיב החיים שלכם הוא 22, צמצמו אותו ל-4. קלף הקיסר מתאים לנתיב שלכם. אבל לא לשכוח – למספר 22 יש משמעות משלו. מספרי מאסטר נותנים אישיות אינטנסיבית והם חשובים כי עד שתשלטו באנרגיות שלהם אתם עלולים להתמודד עם אתגרים חוזרים ונשנים. עם זאת, כל אחד מהם מכיל פוטנציאל גדול.

מספרים כסמני זמן

דבר נהדר נוסף בשילוב של טארוט ונומרולוגיה הוא שמספרים יכולים גם לסמן זמן בקריאה. אם אס כלשהו עולה בקריאה, הוא יכול להצביע על תחילת חודש או תחילת עונה. אם מספר חוזר על עצמו, זה יכול להצביע על התזמון שאירוע מסוים יתרחש. אם אתם רואים דפוס של מספרים עוקבים בקריאה, כמו 5, 6 ו-7, אתם יכולים להסתכל על זה כעל אתגר שמוביל במהירות לאיזון ולאחר מכן לצמיחה. כך שמספרים המעידים על שינוי ומהירות יכולים להעיד על תהליך שזז במהירות. עם זאת, שמיניות רבות יכולות להעיד על צורך בסבלנות מכיוון שבזמן שאתם קרובים להשלמת מטרה, היא מתרחקת לפתע.

לסיכום

על ידי הבנת המשמעויות של כל ספרה וכיצד לעבוד עם טארוט ונומרולוגיה, אתם יכולים להוסיף עומק ומשמעות לקריאות שלכם. אתם יכולים להבין כמה מהקלפי הארקנה הקטנה המבלבלים יותר על ידי הוספת המשמעות של מספר הכרטיס. ניתן גם להתאים אישית את מערכת היחסים שלכם עם הקלפים הספציפיים על ידי קשר ארכיטיפי עם הקלפים המשויכים למספר נתיב החיים שלכם. תרגלו זיהוי מספר הסמלים או המספרים שחוזרים על עצמם בקריאות שלכם. דבר זה יוסיף מימדים נוספים של זמן ומשמעות, ובתקווה להקל חלק מהנטל הכבד של לימוד כל המשמעויות של קלפי הטארוט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד
מאמרים

בקרוב... קלפי טארוט בעברית!

אחרי עבודה רבה… אנחנו שמחים לשתף שבקרוב נשיק קלפי טארוט בעברית, בעיצוב יחודי ומקורי שלא נראה בארץ קודם. יש לנו עוד קצת עבודה לפני, אבל נוכל לעדכן אתכם ברגע שהקלפים יושקו! (הרשמו בטופס)

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
האם חשוב לך חוברת הדרכה?
אנחנו רוצים להעריך האם יש צורך בהדפסת חוברת הדרכה עם הסט קלפים. נודה לשיתוף פעולה על השאלה!