איך לקרוא בקלפי טארוט? המדריך למתחילים

קלפי טארוט יכולים להיות כלי רב עוצמה שיעזור לך לקבל החלטות בחייך, וגם לתת תובנות לאיזה כיוון עליך לקחת. אנשים משתמשים בקלפי טארוט להדרכה, תובנה ואפילו לעזרה בפתרון בעיות. קריאת טארוט יכולה להיעשות על ידי כל אחד עם חפיסת קלפי טארוט- אין צורך בידע מוקדם או ניסיון עם אומנות קריאת הטארוט כדי לעשות קריאה! במאמר זה, נדון כיצד לקרוא קלפי טארוט כדי שתוכלו להתחיל עוד היום.

אגב, אם אין לכם חפיסת קלפים בשלוף, אתם יותר ממוזמנים לגשת לפתיחת טארוט אונליין אצלנו באתר!

מה יש בחפיסת טארוט?

בסוף המאה ה-16 ובתחילת המאה ה-17, טארוט היה משחק סלון פשוט. עם זאת, תוך 100 שנים נוספות הוא הפך לכלי פופולרי לגילוי עתידות.

היום, הן קלפי הטארוט והן אורקל, שיש להם פחות חוקים ומגוון רחב יותר של תוכן, עדיין נמצאים בשימוש נרחב בקרב מיסטיקנים מודרניים (או כל מי שמחפש הצצה אל העתיד).

עם חפיסות מסורתיות כמו חפיסת Rider-Waite, שפורסמה לראשונה ב-1909, ומגוון חפיסות אופנתיות ויצירתיות המושכות את הפרט, לכל קורא\ת מתחיל\ה יש את בחירת הקלפים שלו או שלה.

הטריק כדי למצוא את החפיסה הנכונה? זה פשוט –בחר באחת שבאמת מדברת אליך.

חפיסת הטארוט הסטנדרטית כוללת 78 קלפים, ולכל אחד יש דימויים וסמליות משלו. הקלפים מחולקים לשתי קטגוריות: 22 קלפי ארקנה גדולה ו-56 קלפי ארקנה קטנה.

ארקנה גדולה

ארקנה הראשית כוללת 21 קלפים ממוספרים וקלף אחד לא ממוספר המכונה השוטה. דמות זו ממלאת תפקיד מרכזי בארקנה הגדולה; הוא עובר על כל קלף, לומד לקחים לאורך הדרך במה שמכונה מסע השוטה.

קלף ארקנה גדולה הוא לרוב מורכב ומשמעותי, והמראה שלו ישפיע על הקריאה כולה. לעתים קרובות זו הנחיה להרהר בשיעורים הרחבים יותר של חייך ובנושאים הכוללים.

ארקנה קטנה

56 קלפי הארקנה הקטנה מתייחסים לאתגרים היומיומיים הספציפיים יותר של חיי היומיום ולמצבנו נוכחי.

הם מייצגים את המחשבות, הרגשות, החוויות והאמונות שלנו. קלפים אלה קשורים לסוג זמני של אנרגיה שמשפיעה על חייך כרגע ויכולה להיות מושפעת בקלות כזו או אחרת.

קלפי הארקנה הקטנה מורכבים מארבע סדרות טארוט המתמקדות בחלקים שונים של חיינו:

 • מטות: הקלפים הללו מייצגים תשוקה, אנרגיה, יצירתיות ומיניות.
 • גביעים: זוהי סדרת האהבה, והיא מייצגת רגשות, רגשות ואינטואיציה.
 • חרבות: החרבות מונעות אינטלקטואלית, ומייצגות את המחשבות, המילים והפעולה שלנו.
 • מטבעות: סדרה זו מכירה בעולם החומרי, ומציעה הדרכה לגבי הכספים, מסלולי הקריירה והרכוש החומרי שלנו.

בתוך כל סדרה נמצאים קלפי החצר – המלך, המלכה, האביר והנסיך – וניתן לפרש אותם בכל מספר דרכים. הם עשויים לייצג אנשים, אישים, מצבים, או אפילו את האנרגיה הדרושה לך בזמן הקריאה שלך.

איך לקרוא בקלפי טארוט?

הבנת המשמעות הכללית של כל קלף היא רק ההתחלה. הכוח האמיתי הוא בשימוש בקלפים כדי לגשת לאינטואיציה ולידע שלך, מה שמאפשר לך להתחיל לעשות צעדים חיוביים לעבר עתיד מזהיר יותר.

איך לקרוא בקלפי טארוט? המדריך למתחילים

אז איך לקרוא בקלפי טארוט?
קחו את החפיסה שאיתה תרצו לעבוד. משם, קריאות טארוט בדרך כלל עוקבות אחר פורמט פשוט:

זמן נדרש: 15 minutes

ראשית, עליכם לשאול את חפיסת הקלפים שאלה.

השאלה צריכה להיות ברורה ופתוחה. לדוגמה, הימנעו מלשאול שאלות שמתחילות ב"האם אני…", מכיוון שהן מסתכנות בלנעול אותך לתפקיד פסיבי בעתיד שלך.
הרעיון הוא להשתמש בקריאת הקלפים כדי להאיר נתיב קדימה, ולכן קורא הטארוט צריך לשאול שאלות רחבות יותר. הנה כמה מסגרות שכדאי לקחת בחשבון אם אתה חדש בטארוט:
"מה אני צריכ\ה לדעת על…?"
"איך אני יכול\ה להבין…?"
"מדוע אני מרגיש\ה חרדה לגבי …?"
"איפה ההזדמנות הנסתרת ב…?"
"במה עלי להתמקד במערכת היחסים שלי עם…?"
"איך אני יכול\ה לעבור…?"

החליטו באיזו פריסה הקלפים שלכם הולכים להיות.

היא יכולה להיות פריסה פשוטה של 3 קלפים, קלף אחד ועד לפריסות מתקדמות במיוחד כמו פריסות שבוע, פריסות פרסה ופריסות צלב קלטי. לכל פריסה מטרה שונה ורצוי ללמוד את הנושא לפני שמחליטים על פריסות. לרוב, שאלות פשוטות שמחפשים להן תשובות מהירות ניתן לפרוס בפריסות בסיסיות של 3 קלפים.

ברגע שיש לכם את השאלה בראש, הגיע הזמן לערבב.

ישנן דרכים מרובות לערבב קלפי טארוט. ערבוב מלמעלה כולל החזקת חפיסת הקלפים ביד אחת ושימוש בשנייה כדי להעביר קלפים מצד אחד של החפיסה לצד השני.
ניתן גם "לחתוך" את החפיסה על ידי חלוקתה למספר ערימות ולאחר מכן שילובן שוב לאחת.
או שאתם יכולים לנסות לפזר את הקלפים עם הפנים כלפי מטה על השולחן ולטאטא אותם לערימה גדולה ומבולגנת לפני שתארגנו אותם שוב למקומם.
אין דרך נכונה או לא נכונה לעשות זאת: נסו את כל הטכניקות הללו וראה מה מרגיש נכון.

הוציאו את הקלף \ קלפים.

שוב, ישנן מספר דרכים להתקדם כאן. לחתוך את החפיסה ביד שמאל ולמשוך את הקלף למעלה זו גישה פשוטה, ללא היגיון מורכב. ניתן גם לנסות להחזיק את החפיסה ביד שמאל ולהטות אותה מעט כך שחלק מהחפיסה יגלה רווח שממנו תוכלו לקחת את הקלף העליון.
לחלופין, אפשר גם לשחרר את הקלפים כמו פוקר, ולבחור את הקלף שמושך את העין שלך או שמרגיש בדיוק ביד שלך.
אתם חופשיים למשוך קלף בודד לקריאה פשוטה או מספר קלפים עבור מה שמכונה פריסה. במקום לענות על שאלה אחת, פריסות טארוט יכולות לדבר בצורה רחבה יותר למצבכם או למסלול החיים שלכם. ככל שתשתמשו ביותר קלפים בפריסה, הקריאה נוטה להיות מעמיקה יותר, אבל פריסה גדולה יכולה להיות מציפה ומאתגרת במיוחד למתחילים.

לאחר שבחרתם את הקלף או הקלפים שלכם, הניחו אותם עם הפנים כלפי מטה בפריסה שלכם.

לאחר מכן, הפכו אותם כלפי מעלה כדי שתוכלו להביט במילים, בסמלים ובדימויים שלהם, תוך שימת לב למה שעולה לכם בראש. זה לא משנה אם הנחתם אותם בצורה רגילה או הפוכה – עליכם להניח אותם בדרך שהכי מרגישה לכם נכונה.

פרשו את הקלפים השונים באמצעות הכלים והמדריכים שבידיכם.

המפתח הוא להישאר רגועים וממוקדים ככל האפשר כדי להתחבר באופן מלא ליכולות האינטואיטיביות באמצעות הקלפים. אם אינכם יודעים כיצד קלף קשור לשאליתה, עיינו בספר ההדרכה של החפיסה או במקורות ברשת לקבלת עזרה והדרכה לגבי משמעויות הקלפים. מוזמנים להיוועץ עם אינדקס הקלפים הגדול באתר.

(אופציונלי) תעדו את הקריאה שלכם.

בין אם זה בצילום בסמארטפון שלכם, או כתיבה על גבי דף, תמיד טוב לרשום מה יצא לכם בפריסה. זה מועיל במיוחד בפתיחות שאתם עדיין לא יודעים לגמרי מה כוונתן ואתם רוצים להתעמק בהן ולחשוב מה הפירושים האפשריים. הרבה פעמים יוצא לי פריסה שמבט ראשון נראית לי "סתומה" ולא ברורה, אני לוקח צילום, ממשיך ביומי ולעיתים ברגע של הברקה עולה לי פירוש טוב.

Supply:

 • חפיסת קלפי טארוט החביבה עליכם

מספר פריסות טארוט פשוטות להתחלה

כפי שציינתי, יש אינסוף דרכים לפזר את הקלפים שלכם. אם אתם מוכנים להתקדם מקריאת קלף בודדת, ולנסות פריסות מעמיקות יותר, מרובות קלפים, הנה כמה מהן להתחלה.

כמו כן, מוזמנים לעמוד המלא של פריסות טארוט אפשריות להעמקה והעשרה של הידע שלכם.

פריסה בת שלושה קלפים "עבר-הווה-עתיד"

איך לקרוא בקלפי טארוט? המדריך למתחילים
פריסת שלושה קלפים קלאסית לדוגמה

למעשה, יש הרבה אפשרויות עם פריסה של שלושה קלפים. "עבר-הווה-עתיד" הוא רק אחד מהם!

לפני שנפרש את הקריאה, בואו נבין תחילה מה כל קלף מסמל. יש 3 קלפים בקריאה זו:

קלף 1: העבר

 • אירועי עבר שעדיין משפיעים עליך
 • אירועי עבר שמעכבים אותך או שיש להם פוטנציאל לעזור לך

קלף 2: ההווה

 • המצב הנוכחי שלך
 • האתגרים הנוכחיים

קלף 3: העתיד

 • באיזה כיוון הדברים נעים
 • התוצאה של המצב הנוכחי
 • טיפים: זכרו, קריאת הטארוט שלכם מייצגת שאלה, מיקוד או סיטואציה ספציפיים שאתה רוצה יותר בהירות. לכן, הקלפים שלכם מייצגים את העבר, ההווה והעתיד כפי שהם קשורים לשאלתכם.

פריסת חמישה קלפים להארה ובהירות

איך לקרוא בקלפי טארוט? המדריך למתחילים

לפריסה זו, ערבבו את הקלפים שלכם ובחר את חמשת הקלפים שקוראים לכם, או חתכו את החפיסה לחמש ערימות. קחו נשימה עמוקה ולמשוך כרטיס עבור כל שאלה:

 • קלף 1: מה קורה כרגע?
 • קלף 2: איך אוכל לעבור את האירוע בקלות ובחסד?
 • קלף 3: מהו הלקח?
 • קלף 4: מה עוזב אותנו באירוע זה?
 • קלף 5: מה מגיע אלינו באירוע זה?

התסתכלו על הקלפים שלכם והרהרו בשאלות אלו, הקדישו זמן להתמקד ולהרהר. ניתן גם לתעד את המחשבות והתחושות שעלו בעת הקריאה על דף לפרשנות מעמיקה יותר בשלב מאוחר יותר.

כיצד להשתמש בטארוט כטיפול עצמי

מדיטציה ומיינדפולנס הם מיומנויות חיוניות בעידן זה, והטארוט הוא דרך לבניית שניהם.

שילוב טארוט בתרגול יומי, שבועי או חודשי, או פשוט לפי הצורך, יעזור לכם להצמיח את היכולות האינטואיטיביות שלכם ולנצל חלק מהחוכמה הפנימית הזו שיש לכולנו.

תוכלו להתחיל לקרוא קלפי טארוט באופן עקבי יותר על ידי פתיחת קלף בודד בכל בוקר כשאתם מתעוררים (או בערבים לפני השינה) שמדבר על מה שאתם צריכים לדעת על היום שיבוא.

תחשבו על זה כעל צורה מתגמלת במיוחד של טיפול עצמי שיש לו יתרון נוסף בכך שהוא עוזר לכם לבנות עתיד טוב יותר.

השורה התחתונה

בקריאת קלפי טארוט, חשוב לא רק להבין כיצד לפרש את הסמלים בכל קלף בצורה נכונה אלא גם לדעת מהיכן מגיעות משמעויות שונות. ישנן דרכים רבות ושונות לקרוא קלפי טארוט וסוגים שונים של קלפים.

לאחר שתשלטו בקריאות הראשונות שלכם בשיטות אלו, התחילו להסתכל על פריסות שונות; נסו לעשות קריאה אחת בפריסה הקלטית, גם חפשו פריסות נוספות באינטרנט שאולי תרצו לנסות, כגון: פריסת היחסים, משולש האהבה או אפילו קריאה של שמונה קלפים "לעבוד על מה שכבר לא עובד".

לחפיסות שונות יש משמעויות שונות, לכן על מנת לקבל את הקריאה הטובה ביותר שתוכלו, מומלץ להשתמש בכל פעם באותה חפיסה. אם אתם מתכננים לקנות חפיסה משלכם, נסה למצוא אחד שמושך אותכם או שיש לו סמלים או צבעים בעלי משמעות עבורך.

אל תשכחו לבדוק את עמוד פתיחה בקלפי טארוט אונליין אצלנו אם אתם רוצים להרגיש איך זה לפתוח קלפים.

הנכם מוזמנים לחנות הטארוט שלנו, ולרכוש את החפיסה הראשונה שלכם!

הדבר החשוב ביותר כשלומדים לקרוא טארוט הוא ליהנות! קלפי טארוט יכולים להיות דרך מצוינת להירגע וללמוד יותר על עצמכם. ברגע שתרגישו בנוח עם היסודות, תגלו שקריאת טארוט היא גם מהנה וגם מהווה כלי רב ערך לגילוי עצמי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד
מאמרים

בקרוב... קלפי טארוט בעברית!

אחרי עבודה רבה… אנחנו שמחים לשתף שבקרוב נשיק קלפי טארוט בעברית, בעיצוב יחודי ומקורי שלא נראה בארץ קודם. יש לנו עוד קצת עבודה לפני, אבל נוכל לעדכן אתכם ברגע שהקלפים יושקו! (הרשמו בטופס)

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
האם חשוב לך חוברת הדרכה?
אנחנו רוצים להעריך האם יש צורך בהדפסת חוברת הדרכה עם הסט קלפים. נודה לשיתוף פעולה על השאלה!