חפיסת טארוט ריידר-ווייט: קלאסיקת כל הזמנים

חפיסת הטארוט ריידר-ווייט היא חפיסת הטארוט הידועה והמשומשת ביותר בעולם. פורסם במקור בשנת 1909, היא הייתה הראשונה להשתמש בצבעים מודרניים ובתמונות פשוטות. היא אומצה על ידי בתי ספר רבים למסתורין מערביים, כולל הבונים החופשיים. חפיסת הטארוט הזו נחשבת לאחת הקלאסיות של כל הזמנים מכיוון שהפשטות שלה מאפשרת פרשנות חוצת תרבויות שלא תלויה בדת, מגדר או נטיה.

חפיסת טארוט Rider-Waite משמשת לעתים קרובות על ידי מתחילים ומומחים כאחד, שכן ניתן לפרש אותה במספר דרכים. היא נחשבת כמייצגת הן את המוח התת-מודע והן את המוח המודע מכיוון שלכל קלף יש שכבות של משמעות המאפשרות פרשנות בהתאם לאופן שבו הוא מצויר. החפיסה הספיציפית הזו נוצרה על ידי האמנית פמלה קולמן סמית' בהדרכת המאייר ווייט. היא נחשבת עדיין אחת החפיסות הפופולריות והמבוקשות ביותר כיום, בשל קלות השימוש והנגישות שלה.

טארוט ווייט-ריידר
טארוט ריידר-ווייט

היסטוריה קצרה

בשנת 1909, ארתור אדוארד ווייט ופמלה קולמן סמית' עיצבו ואיירו חפיסת טארוט שלא דומה לאף אחת אחרת שהגיעה לפניה או שתבוא אחריה במשך 100 שנה. ריידר-ווייט פרסמו את טארוט עוד בשנת 1909 כדי להנציח 100 שנים לוויליאם ריידר & בניו בע"מ (חברת הוצאה לאור מצליחה בימים ההם).

במקום לעקוב אחר דפוס מרסיי המסורתי המועדף על כל כך הרבה חפיסות בעבר ובהווה, שהיו מבוססות במידה רבה על מיסטיקה נוצרית עם הדימויים שלה שנטועים בספרות ספוגה באלגוריה מימי הביניים בהשראת הקומדיה האלוהית של דנטה. ככזה, קוראים המכירים את הנצרות ימצאו את עצמם מיד בבית באמצעות קלפים ישנים יותר כאשר הם מחפשים תשובות על תפילה, מדיטציה, הארה וצמיחה רוחנית. אחרים שאינם בקיאים היטב עשויים למצוא כמה תמונות מבלבלות עד שהם יכירו יותר את ריידר-ווייט.

מדוע טארוט ריידר-ווייט כל כך מוצלח?

הטארוט של ריידר-ווייט הוא חפיסת קלפים של 78 קלפים המורכבת מ-22 קלפי ארקנה גדולה ו-56 ארקנה קטנה המחולקים לארבע סדרות, שכוללות מטבעות, מטות, חרבות וגביעים. לכל קלף יש תמונה וכן ספרות רומיות מסורתיות למספרם בתוספת כותרות כמו השוטה, התלוי או השמש. בנוסף לסמלים אלה, ריידר-ווייט משתמש גם בסמליות קלאסיות מחפיסות אחרות כמו מחומשים המייצגים עושר חומרי או יהלומים המייצגים כוח ארצי בחפיסות רבות אחרות.

ווייט נקט בגישה מלומדת בעת יצירת הדימויים שלו, אך גם החדיר בהם סמליות פואטית שגרמה לכרטיסים הללו להרגיש יותר כמו ספרי סיפורים מאשר מדריכי עיון שהפכו אותם קלים לקריאה אם ​​יודעים לפרש את הדימויים שלהם כראוי. אולי הגיעו בעתיד חפיסות אחרות שקל יותר ללמוד מהן, אבל אף אחת מהן לא הייתה פופולרית, משפיעה או עוררה השראה כמו טארוט של ריידר-ווייט.

כמה קל לפרש טארוט ריידר-ווייט?

בטארוט זה יש תמונות שקל להבין. יש סצנות מחיי היומיום או ממצבי טבע עם בני אדם. למעשה, ריידר-ווייט הייתה חפיסת הטארוט הראשונה עם סצינות על הקלפים והיא יצרה מסורת חדשה בעולם הזה של עתידות.

כמו כן, יש סמלים המוכרים בקלות על ידי כולם, כולל ילדים. זה מוסיף אנושיות למשמעויות המסורתיות עבור כל כרטיס, מה שהופך אותם לנגישים יותר. סוג זה של קלפים הפך לפופולרי מאוד מכיוון שיש לו סמלים ברורים המובנים בקלות על ידי אנשים שמתרגלים מערכות עתידות כמו אסטרולוגיה או קרטומנסיה (ניחוש עם קלפי משחק).

מסיבה זו, קל מאוד לקפוץ אל הקלפים ולהתחיל לקרוא אותם. אפילו כשמישהו צריך לקרוא בפעם הראשונה חפיסת טארוט של ריידר-ווייט, הוא בדרך כלל מזהה בו סמלים ללא בעיות או עם הדרכה מאחרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד
מאמרים